Skip to content

גלריית אמנות

המרכז ממוקם בלב לבה הפועם של תל אביב, « המרכז לאמנות עכשווית » הוא אתר תרבות ייחודי המשלב גלריה מרשימה לתערוכות אמנות מחלפות יחד עם חללי תצוגה אינטימיים יותר, מסלול הליכה מרתק עם פינות חמד מפתיעות ויצירות קבועות, וכן חצר פנימית נעימה להירגע בה לצד פסלים ופרויקטים סביבתיים. המבנה עצמו, שנבנה במקור בתחילת המאה ה-20 כמפעל טקסטיל ישן, הוסב לייעודו הנוכחי תוך שימור האלמנטים ההיסטוריים והצירוף של אסתטיקה עכשווית. הגלריה הראשית משתרעת על פני חללים ענקיים, מואפלים, עם תקרות בטון גבוהות המזמינות את המבקרים להתבונן ביצירות של אמנים מקומיים וזרים כאחד, הנעות על פני מגוון מדיות כגון ציור, פיסול, וידאו ארט והתקנות סביבתיות מרהיבות עין.

הרצאות מעניינות

אולם « המרכז לאמנות עכשווית » איננו מוקדש רק לאמנות החזותית אלא גם לדיונים אינטלקטואלים פוריים ולקידום ההבנה וההשכלה בתחומים שונים. במתחם מתקיימים באופן קבוע הרצאות, כנסים וימי עיון בהשתתפות דוברים מהשורה הראשונה מן האקדמיה והמחקר – פילוסופים, היסטוריונים, תיאורטיקנים ומדענים. הנושאים העומדים על הפרק רחבים ומגוונים ונעים בין תחומי הפילוסופיה, התיאוריה האמנותית והחשיבה ביקורתית ועד מדעי החיים, הפיזיקה והטכנולוגיה המתקדמת. קהל המרצים והאנשים החושבים הנאספים כאן הוא קהל סקרן, נלהב וחותר להרחבת הידע והפריית השיח. במקביל מתקיימות סדנאות אמן וסדנאות יצירה ייחודיות המלווות בהדרכה צמודה ובחשיפה למגוון טכניקות אמנותיות חדשניות ומשוחררות מכבלי המסורת כמו רישום בעפרונות פחם, פיסול בחומרים ממוחזרים, צילום ניסיוני וטכניקות מעולמות הקולנוע והאנימציה.

האווירה במקום שלנו

האווירה ב »מרכז לאמנות עכשווית » היא מרגיעה ונינוחה אך גם נמרצת וגועשת כאחד. בספרייה הקטנה והחנות למכירת פרסומים אמנותיים יחידים במינם אפשר למצוא שפע ספרי יוקרה וקטלוגים חשובים משלל גלריות וזירות אמנות בארץ ובעולם. במסעדה הקטנה התפריט משתנה באופן עונתי עם דגש על אוכל בריא וטרי עשוי ממצרכים טריים ומהחקלאות המקומית בטעמים אותנטיים של תל אביב. אין גם לשכוח את הבר שמציע יינות בוטיק, תערובות קפה מיוחדות ואף לימונדות ביתיות מיוחדות. בשעות הערב נחיה המקום באורות עדינים ובצלילי מוזיקה רכה ומעניינת, האצה לשיח אינטלקטואלי בין המבקרים היושבים בחללים הפנימיים או מחוץ בחצר, שקועים בהתבוננות עיונית ביצירות הנגלות לעיניהם. « המרכז לאמנות עכשווית » הוא חלום של מקום בתל אביב לכל מי שמחפש לחוות תרבות, אמנות וידע במקום אחד מאתגר וססגוני.

צרו קשר

למידע מעודכן על מחירים ולקביעת פגישת הסבר מפורטת, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר עימנו.

פעילויות המרכז

שפות

לפתוח חלון אל עולמות חדשים. מסע אישי שמעניק לנו גישה לתרבויות, ספרות, היסטוריה ואופן חשיבה שונים.

גלרייה והרצאות

זהו לא רק מקום שבו ניתן להתבונן ביצירות אמנות מרהיבות, אלא גם פלטפורמה לחוויות למידה והשראה.

הופעות

ערב מהנה עם הופעות חיות מהארץ ומחו”ל, המזמינות את המבקרים להנות ממוזיקה איכותית.

יין וגבינות

ערב של יין וגבינות הוא פשוט חגיגה לחושים, נקודת מפגש של טעמים, ריחות וחוויות משותפות.